SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!


  • Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya giriş kısıtlamalarının hafifletileceği belirtilmiştir;
  • 25.06.2021 tarihinden itibaren, aşılarının tüm dozları tamamlanan kişiler belirli koşullar altında tekrar Türkiye'den Almanya'ya seyahat edebileceklerdir.
  • Aşıları tamamlanan kişiler, bu tarihten itibaren ziyaret ya da turistik dahil tüm seyahat kategorileri için yeniden Almanya’ya giriş yapabileceklerdir.
  • Yapılan açıklamada, Almanya’ya seyahat edebilmek için, sadece Paul Ehrlich Enstitüsü‘nün (PEI) web sitesinde listelenen aşılardan biri ile aşılanmış olmak vekoruma için gerekli olan son dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerektiği belirtilmiştir.
  • Şimdilik bu, yalnızca Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan aşılar için geçerlidir.
Hemen randevunuzu alın, Öncelik sizin olsun!
 
SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Daha önce seyahat kısıtlamaları devam ettiği sırada randevu talebi oluşturmam sonrası tarafıma PNR numarası gönderildi, şimdi ne yapmam gerekiyor?
PNR'lı kayıt sıra sistemine göre, çok kısa süre içinde tarafınıza randevu günü ve saatiniz ile ilgili bilgilendirme maili gönderilecektir. Vize başvurularınız için randevular 22 Haziran 2021 tarihinden başlamak üzere verilecektir. Randevu günü ve saatinizin sizin için uygun olmaması durumunda, https://schengen.idata.com.tr/tr/editappointment adresinden ileri bir tarih ve saat seçerek yeni randevunuzu Temmuz veya Ağustos ayları için oluşturabilir ya da iptal edebilirsiniz. Randevu tarihinizi mail adresinize gelecek bilgilendirmelerden veya https://schengen.idata.com.tr/tr/editappointment üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Şu an için Schengen Vize başvurusunda bulunabilir miyim? Ne zamandan itibaren randevu alabilirim?
Evet, 21 Haziran 2021 den itibaren Temmuz 2021 ayında vize başvurusunda bulunmak için yukarıdaki "Randevu Al" butonuna basarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde girip dilediğiniz tarih ve saat için Türkiye deki dilediğiniz ofisimizden başvurmak için randevu alabilirsiniz.
  • Her iki aşımı da henüz tamamlamamış olsa da tüm kategorilerden vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, Vize başvurusunda bulunmanız için aşı olmanız şartı yok. Ancak seyahat ettiğiniz tarihte havayolu şirketine ve/veya sınır pasaport kontrol noktalarına sadece Paul Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) web sitesinde listelenen aşılardan biri ile aşılanmış olduğunuzu ve 2nci dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olduğunu yazılı belgelerle ispat etmeniz gerekmektedir. Lütfen seyahat planınızı bu bilgileri göz önünde bulundurarak ve bu belgeleri de yanınızda hazır bulundurarak yapınız.
  • Schengen vize başvurusu yapmak ve randevu almak için kredi kartı ile yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.
  • Pandemi kaynaklı gerekli evraklarda değişiklik var mı?
Gerekli evraklar bilgisine link https://idata.com.tr/de/tr/p/gerekli-evraklar-de üzerinden ulaşabilirsiniz.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.