ALMANYA İÇİN SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!


  • Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebilecekleri belirtilmiştir.
  • Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Hemen randevunuzu alın, Öncelik sizin olsun!
 
SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Almanya için Schengen Vize başvurusunda bulunabilir miyim? Ne zamandan itibaren randevu alabilirim?
Evet, 21 Haziran 2021'den itibaren Temmuz 2021 ayında vize başvurusunda bulunmak için yukarıdaki "Randevu Al" butonuna basarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde girip dilediğiniz tarih ve saat için Türkiye deki dilediğiniz ofisimizden başvurmak için randevu alabilirsiniz.
  • Henüz aşılarım tamamlanmamış olsa da tüm kategorilerden vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, Vize başvurusunda bulunmanız için aşı olmanız şartı yok. Almanya’ya seyahat edebilmek için, şimdilik Paul Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) web sitesinde* listelenen BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Janssen aşılarından biri ile aşılanmış olmak ve koruma için gerekli olan ikinci dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekiyor.
*Lütfen https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19 sitesinden güncel bilgileri kontrol ediniz.
  • Daha önce seyahat kısıtlamaları devam ettiği sırada randevu talebi oluşturmam sonrası tarafıma PNR numarası gönderildi, şimdi ne yapmam gerekiyor?
PNR'lı kayıt sıra sistemine göre, tarafınıza randevu günü ve saatiniz ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir. Vize başvurularınız için randevular 22 Haziran 2021 tarihinden başlamak üzere verilecektir. Randevu günü ve saatinizin sizin için uygun olmaması durumunda, https://schengen.idata.com.tr/tr/editappointment adresinden ileri bir tarih ve saat seçerek yeni randevunuzu Temmuz veya Ağustos ayları için oluşturabilir ya da iptal edebilirsiniz.
  • Schengen vize başvurusu yapmak ve randevu almak için kredi kartı ile yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.
  • Pandemi kaynaklı gerekli evraklarda değişiklik var mı?
Gerekli evraklar bilgisine link https://idata.com.tr/de/tr/p/gerekli-evraklar-de üzerinden ulaşabilirsiniz.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.