ALMANYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!


  • Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebilecekleri belirtilmiştir.
  • Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Hemen randevunuzu alın!
 
İTALYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!


  • Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir.
  • Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.
Öncelik sizin olsun!
 
SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR


  • Almanya için Schengen Vize başvurusunda bulunabilir miyim? Ne zamandan itibaren randevu alabilirim?
Evet, 21 Haziran 2021'den itibaren Temmuz 2021 ayında vize başvurusunda bulunmak için yukarıdaki "Randevu Al" butonuna basarak gerekli bilgileri doğru bir şekilde girip dilediğiniz tarih ve saat için Türkiye deki dilediğiniz ofisimizden başvurmak için randevu alabilirsiniz.
  • Henüz aşılarım tamamlanmamış olsa da Almanya için tüm kategorilerden vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Evet, Vize başvurusunda bulunmanız için aşı olmanız şartı yok. Almanya’ya seyahat edebilmek için, şimdilik Paul Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) web sitesinde* listelenen BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Janssen aşılarından biri ile aşılanmış olmak ve koruma için gerekli olan ikinci dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekiyor.
*Lütfen https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19 sitesinden güncel bilgileri kontrol ediniz.
  • Schengen vize başvurusu yapmak ve randevu almak için kredi kartı ile yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.