SCHENGEN VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!
Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için;
Hemen resmi sıra numaranızı alın.
Konsolosluklar tekrardan Schengen vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, Schengen vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.
Öncelik sizin olsun. İyi seyahatler.
 
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Seyahat planım ve tarihim henüz belli değil.
  Sıra numarası alabilir miyim?
Evet. Konsolosluklar tarafından Schengen vize başvuruları yeniden açıldığı zaman, almış olduğunuz sıra numaralarına göre vize başvurunuz için randevu tarihleri verilecektir. Online kayıt olarak sıra numaralarına sahip olmuş başvuru sahipleri, öncelikli olarak tarih seçimi yapabileceklerdir.
 • Şu an geçerli bir Schengen vizem var ama yakında tarihi dolacak.
  Vize başvurusunda bulunabilir miyim? 
Evet. Geçerli bir vizeniz olsa da daha sonra vize talebindeki yığılmadan etkilenmeden öncelikli olarak başvurmak isterseniz, buradan sıra numarası alabilirsiniz. Seyahat planınız belli olduğunda, size verilen öncelik doğrultusunda, size uygun bir tarihte vize başvurusunda bulunabilirsiniz.  
 • Başka bir Schengen ülkesine gitmek istiyorum.
  Bu kısımdan başvurabilir miyim? 
Almanya veya İtalya ya Schengen vizenizle girişinizi yaptıktan sonra, tüm Schengen vize kapsamındaki ülkelere seyahat edebilirsiniz.
 • Şu an seyahat edeceğim ülke belli değil,
  hem Almanya hem de Italya dan vize rezervasyonu yapabilir miyim? 
Evet, seyahat edeceğiniz ülke belli değil ve hangi ülkenin vize başvurularını daha önce açarsa ona göre bir seyahat planı yapmak isterseniz hem Almanya hem de Italya için rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Öncelikli Schengen vize başvurusu yapmak ve sıra numarası almak için yapacağım ödeme başvuru sırasında hizmet bedelinden düşülecek mi?
Evet, Yaptığınız ödeme ekstra bir ödeme değildir ve Schengen vize başvurunuz için ofislerimize geldiğinizde iData hizmet bedelinden düşülecektir.

iDATA, Türkiye'de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.